Wordpress Seo

İçerik yönetim sistemcilerin yüzde 83’ü Wordpress tercih ediyor

PHP ve MySQL kullanılarak yazılan ve 2003 yılında yayınlanan bir kişisel yayın sistemi olan Wordpress, ücretsiz olması nedeniyle milyonlarca web sitesi tarafından kullanılıyor.

Birkaç sene öncesine kadar oldukça teknik olduğu düşünülen ve uzmanlık gerektirdiği kanaati ile başta KOBİ’ler olmak üzere ayrıca hemen hemen her kesimin çekimser yaklaştığı web sitesi sahibi olma düşüncesiydi. İçerik yönetim sistemleriyle rahatlıkla hayata geçirilebildi.

İlgili Makaleler

EN ÇOK WORDPRESS TERCİH EDİLİYOR

Web sitesi altyapı sağlayıcılarından Niobe Hosting’in yayınladığı infografiğe göre; Türkiye’de en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi Wordpress oldu. Bunun sonucunda raporda, 160 bin Türkçe web sitesinin Wordpress altyapısı ile yayında olduğu belirtiliyor.

Wordpress Topluluk
Wordpress Topluluk

TÜRKİYE 9. SIRADA

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Niobe Hosting Genel Müdürü Cüneyt Yağız, “Wordpress.org verilerine göre; WordPress’in dünya genelindeki kullanımında Türkiye 9’uncu sırada yer alıyor. Bu da demek oluyor ki; dünya genelindeki 24 milyon Wordpress altyapılı sitenin yüzde 0,7’si, yani 160 bini Türkçe içeriğe sahip.

Türkiye’de kullanılan CMS’ler arasında Wordpress’in payı ise yüzde 83,5. Aynı zamanda “Wordpress” anahtar kelimesi google.com.tr üzerinde her ay ortalama 60 bin 500 kez aranıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen Wordpress eklentisi ise; SEO çözümü sunan Yoast SEO olarak karşımıza çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

İçerik yönetim sistemcilerin yüzde 83’ü Wordpress tercih ediyor
İçerik yönetim sistemcilerin yüzde 83’ü Wordpress tercih ediyor

İçerik yönetim sisteminin bu kadar popüler olmasının sebeplerine de değinen Cüneyt Yağız, “Dünya genelinde 120 farklı dile çevrilen Wordpress’in yarım milyondan fazla topluluk üyesi ile hazır web sitesine sahip olmak isteyen herkes için işleri kolaylaştırdığı; NBC, CNN ve Spotify gibi global devlerin dahi Wordpress’i tercih ettiği, hazırladığımız infografikte de açıkça görülebiliyor.

Altyapının bu denli tercih edilmesinde on binlerce ücretsiz tema ve 50 bini aşkın ücretsiz eklentinin önemli bir rolü olduğunu da unutmamak gerekiyor.” diye konuştu.

İçerik yönetim sistemcilerin yüzde 83’ü Wordpress tercih ediyor yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Şimdi yorumlarda buluşalım.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu