Wordpress Seo

Google Arama Motoru Optimizasyonu

SEO : Nedir, Neden Önemlidir?

İngilizce açılımı “Search Engine Optimization” olan SEO terimi, Türkçede “Arama Motoru Optimizasyonu” şeklinde ifade edilirken, gün geçtikçe daha çok karşımıza çıkan bir kavram haline gelmiştir. İnternet kullanımının her alanda yaygınlaşmasıyla birlikte gelişim göstermek isteyen firmaların çoğu dijital platformlarda faaliyete başlayarak web siteleri üzerinden çalışmalarını yürütür. Firmaların yanı sıra bireysel kullanıcılar da web sitesi sahibi olarak istediği alanda online faaliyet gösterir.

İlgili Makaleler

Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı dijital dünyada rakiplerinin bir adım ötesine geçmek isteyen web siteleri ise SEOçalışmalarına yönelerek güçlü bir marka olma yolunda hızla ilerler.

Siz de web sitenizi arama motoruna uygun şekilde düzenleyerek görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Bu sayede web sitenizi çok daha ulaşılabilir hale getirerek ziyaretçi sayınızı artırabilir ve maksimum verim elde edebilirsiniz.

Google ve Yandex gibi arama motorları üzerinden araştırma yapan internet kullanıcılarının web sitenize giriş yapması için gerçekleştirebileceğiniz SEO çalışmalarıyla arama sonuçlarının ilk sıralarında yer almayı başarabilirsiniz.

Bu noktada ister istemez herkesin aklına SEO çalışmalarının nasıl yapılabileceği ve yüksek verim elde etmek için hangi adımların atılabileceği merak edilir. Yılların verdiği deneyim ile uzmanlaşan firmamız, arama motoru optimizasyonu ile ilgili ihtiyacınız olan desteği size mükemmel şekilde sunar. Böylece web sitenizin trafiği artar ve çalışmalarınız hakkında çok daha fazla sayıda kişiye erişim gerçekleşir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak yapılan SEO çalışmaları ile web sitelerinin herhangi bir ücret ödemeden arama motorlarındaki sonuçlarda ön sıralarda yer alınması sağlanır. Böylece sitenin organik trafiği artış gösterirken ziyaretçilerin kalitesi de yükselir. Ayrıca markanın trendi de artarak hedef kitle tarafından bilinir hale gelir.

Bir nevi web sitesinin arama motorları üzerindeki performansını ve etkisini artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların bütünü olarak bilinen SEO, düzenli ve sürekli olarak yapıldığı sürece istenen sonuçların elde edilmesine imkan tanır.

Kurumsal SEO çalışmaları gerçekleştirilirken öncelikle web sitesinin SEO ile uyumlu olan bir arayüze sahip olduğundan emin olmak gerekir. Bu sayede web sitesine gelen ziyaretçiler ideal bir kullanıcı deneyimi yaşayarak memnun kalır. Bu da satışların artmasına imkan tanır.

Site içi ve site dışı olmak üzere birbirinden farklı iki şekilde ele alınan arama motoru optimizasyonu, her iki açıdan da desteklenerek web sitesinin ideal bir hale getirilmesi sağlanır.

Site içi olarak bilinen SEO çalışmaları, web sitesinin yazılım ve tasarım özelliklerini ele alırken bünyesindeki içerikleri de göz önünde bulundurur. Bu nedenle oldukça kapsamlı bir çalışma gerektirir.

Site dışı SEO çalışmaları ise web sitesinin dışında olmasına rağmen kendisine yönlendiren link ve görsel gibi unsurları kapsar. Bu tür yönlendirici unsurlar; daha çok bloglarda, sosyal medya platformlarında, forumlarda ya da ilgili web sitesi sayfalarında yer alır. Bu tarz görseller ya da linkler sayesinde hedef kitlenin web sitesine akışı sağlanır ve firmanın tanınırlığını artırır. Bu çalışmaların tamamı, web sitesinin kalitesini ve performansını destekleyici özelliktedir.

SERP olarak da bilinen arama motoru sonuçlarında web sitelerinin görünür olmasını sağlayan SEO çalışmaları, yüksek performans ile maksimum verim sağlayarak firmaların güçlü bir marka olması için olanak sunar. Siz de bu alanda profesyonel destek alarak web sitenizin sürekli olarak geliştirilmesini sağlayabilir ve arama sonuçlarında arzuladığınız konuma gelmeyi başarabilirsiniz.

İçerik Pazarlaması : Doğru Hedef Kitleye Ulaşın

Web sitelerinin kaliteli ve kullanışlı olması için içeriklerinin de kapsamlı ve tatmin edici olması gerekir. Kaliteli ve kapsamlı içerik ise sadece internet kullanıcılarını bilgilendirerek memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda SEO çalışmalarına da katkıda bulunur.

Arama motoru sonuçlarında ön sıralarda yer almasını istediğiniz web sitenizin içeriklerini doğru şekilde düzenleyerek optimize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür içeriklerin hazırlanması ise profesyonel bir çalışmayı gerektirir.

Mobitek SEO Hizmeti ile Rakiplerinizin Önüne Geçme Fırsatı Yakalayın

E-ticaret potansiyelini artırmak isteyen web sitelerinin ilk tercihleri arasında yer alan firmamız, profesyonel SEO hizmetiyle her zaman yanınızda olur. Alanında uzmanlaşan ve deneyim sahibi olan firmamız, çok çeşitli SEO araçlarıyla ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılar ve her daim mükemmel olanı sizlere sunmayı hedefler.

Firmanızı ve web sitenizi yakından tanıyan uzman ekibimiz; yazılım optimizasyondan içerik optimizasyonu yanı sıra site dışı SEO çalışmaları gibi de önemli araçları kullanırken ölçümleme, takip ve raporlama gibi çalışmaları da kusursuz şekilde gerçekleştirir.

Mevcut sitenizi inceleyen ve değerlendiren Mobitek, eksikleri belirleyerek gerekli düzenlemeleri yapar. Ayrıca altyapı ve yazılım konusunda detaylı çalışma yaparak bunların arama motoruna uygunluğunu inceler. Bu tür çalışmalarda kullanıcı deneyimini de göz önünde bulunduran ekibimiz, ideal çözümler üreterek ihtiyaçlarınızı karşılar.

Düzenli olarak içerik optimizasyonu yapan ve bunları arama motorlarına uygun şekilde düzenleyen firmamız, gerekli olduğunda hedef kitlenin sıklıkla kullandığı kelimeleri belirleyerek bu kelimeler üzerinden içerikleri yeniden oluşturur. Bu içeriklerin düzenli olarak güncellenmesi de oldukça önemlidir ve Mobitek SEO ajansı bu noktada en büyük yardımcınız olur.

Web sitesinin dışında yer alan linkler ve görseller de hedef kitleyi web sitesine yönlendirdiği için oldukça önemli bir yere sahiptir. Site dışı SEO çalışmaları olarak bilinen bu unsurlar, arama motoru sonuçlarını da doğrudan etkiler. Firmanızın hizmetleri ya da ürünleri ile ilgili makaleler, görseller, linkler ya da haberler oluşturarak site dışında bunları paylaşan ekibimiz, diğer sitelerde gezinen kişileri de web sitesine yönlendirir. Böylece sitenin trafiği yoğunlaşır ve istenen verim elde edilir.

Tüm bu çalışmaların ardından düzenli aralıklarla ölçümleme, takip ve raporlama yapan ekibimiz; gerçekleştirilen SEO çalışmalarının sonuçlarını net bir şekilde ortaya koyar. Web sitesini gün içerisinde kaç kişinin ziyaret ettiğinden ziyaretçilerin hangi sayfada daha fazla zaman geçirdiğine kadar birçok detayı raporlamalar üzerinden sizlere sunan firmamız, bunlar sayesinde yeni ve etkili stratejiler oluşturur.

Performans Pazarlaması ile Bilinirliğinizi Artırın

SEO çalışmaları bir web sitesi için ne kadar önemli ise performans çalışmaları da bir o kadar özen gerektirir. Bu tarz pazarlama faaliyetleri; sosyal medya platformları ve arama motorları üzerinde yapılan çalışmaların dönüşüm odaklı olmasıyla öne çıkar.

Performans pazarlaması olarak bilinen bu çalışmalar, dönüşüm odaklı hazırlanarak yönetilir. Bu sayede firmanızın bilinirliği artarak web sitenizin trafiği yoğunlaşırken bütçeniz de korunur. Güçlü bir marka olmak isteyen her firmanın gerçekleştirmesi gereken performans pazarlaması, düzenli ve planlı bir çalışma gerektirir. Alanında uzman kişiler tarafından web sitesine uygun pazarlama stratejileri üretilerek istenen sonuçlar elde edilir.

Siz de firmanızın hedef kitlesini doğru bir şekilde belirlemek ve bu kitleye kısa sürede doğru mesajı iletmek için bizden destek alabilirsiniz. Böylece düşük bütçeyle etkili pazarlama yapabilir ve kısa sürede yüksek verim almanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Alanında deneyim sahibi olan ekibimiz, firmanızdan elde ettiği verileri değerlendirerek ve web sitenizin performansını ölçerek başarılı reklam çalışmalarını gerçekleştirirken bütçenizi de korumayı kendine görev edinir. Bu sayede bütçenizi zorlamadan web sitenizin verimliliğini artırma imkanı bulursunuz.

En Hızlı Büyümeyi Google ADS reklamları ile Sağlayın

Google reklamları olarak bilinen çalışmalar, oldukça çeşitlidir. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan reklamların yanı sıra, Google arama motoru üzerinde de gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları mevcuttur. Google Ads adı altında sunulan bu reklamlar metin veya görsel olarak bulunabileceği gibi, alışveriş ve remarketing şeklinde de oluşturulabilir.

Web sitenizin tanıtımı için ideal olan seçeneklerden dilediğinizi seçerek etkili bir reklam çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür reklamların yüksek performans sergileyerek verimlilik göstermesi için kusursuz şekilde yönetilmesi gerekir. Bu da ancak profesyonel destek almakla mümkün olur.

Mobitek reklam vermenin yanı sıra, bu reklamların yönetimini de gerçekleştirerek en iyi sonuçların alınmasını sağlar. Etkili ve verimli bir şekilde hazırlanan Google ADS reklamları, bütçenizi de korur ve gereksiz maliyetlerden sizi kurtarır. Ayrıca kazancınızı artırarak firmanızın gelişmesini ve güçlü bir marka haline gelmesini destekler. Kaliteli ve güvenilir SEO çalışmalarıyla da web sitenizi geliştiren ekip arkadaşlarımız, hayallerinizi gerçekleştirme konusunda her zaman yanınızdadır.

Medya Planlama ile Zamanınızı Planlayın

Kusursuz bir şekilde yapılan medya planlaması ile gerçekleştirilen kampanyalarda başarılı sonuçlar elde edilir. Bu süreçte öncelikle oluşturulan kampanyanın hitap ettiği kişiler doğru bir şekilde belirlenerek hedef kitle netleştirilir. Böylece kampanya bu hedef kitleye uygun şekilde hazırlanarak doğru kanallar üzerinden onlara ulaştırılır. Bu çalışma, büyük bir titizlikle gerçekleştirildiği takdirde kampanyanın istenen kitleye yeterince duyurulması sağlanır.

Hedef kitleye iletilen kampanyanın ne ölçüde etkili olduğu da medya planlamanın kapsamı içerisindedir. Bu tarz reklam kampanyalarının harekete geçirici olmasına da özen gösterilmelidir. Hedef kitleyi teşvik eden bu tarz çalışmalar, düşük bütçeyle kısa sürede fazla sayıda kişiye erişim sağlanmasına ve satışların büyük oranda artmasına yardımcı olur. Bu da firmalara yüksek kazanç olarak döner.

Doğru bir medya planlaması için destek alabileceğiniz ekibimiz, her türlü konuda size yardımcı olarak aklınızdaki soru işaretlerini de giderir. Bu sayede endişe etmeden reklam kampanyalarınızı gerçekleştirmenin avantajını yaşarsınız.

Global bir Dijital Pazarlama Ajansı olan Mobitek, hedef kitlenize ve markanızın kimliğine uygun bir pazarlama stratejisi oluşturur. Markanıza en uygun dijital pazarlama hizmetinden faydalanmak için Mobitek ile iletişime geçebilirsiniz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu