Wordpress Seo

Aramada günde 12.5 değişiklik yapan Google, bir kişinin ölümüne sebebiyet vermiş olabilir

Gün geçmiyor ki ilginç teknoloji haberleri gündeme gelmesin. Geçtiğimiz yıl arama algoritmasında tamı tamına 4500 değişiklik yapan Google, sırf bu yüzden bir kişinin ölümüne sebep olmuş olabilir.

İlgili Makaleler

Algoritma güncellemeleri site sahiplerini zora sokuyor

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgili paylaşımlarda bulunan Search Engine Roundtable adlı web sitesindeki bir içeriğe gelen yorum, yürekleri burkar cinstendi. Zira 3 yaşında otizmli kızı olan ve geçimini bir satış ortaklığı sitesinden sağlayan baba, Google güncellemeleri dolayısıyla neredeyse siteye gelen tüm trafiği kaybettiğini ve bu yüzden geçim sıkıntısı yaşadığını belirterek intihar edeceğini dile getirdi.

Babanın akıbeti bilinmezliğini korurken, arama devi Google’ın tekel konumu ve belirsiz algoritma güncellemelerinin SEO uzmanları ile site sahipleri üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler de bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

Günde 12.5 değişiklik yapıldı

Geçtiğimiz yıl aramada yapılan değişikliklerle ilgili birkaç istatistik paylaşan Google; algoritma ve arayüz güncellemeleri de dahil olmak üzere aramayla ilgili toplam 4500 değişiklik yapıldığını bildirdi. Bu da 2020’de her gün 12.5 değişiklik yapıldığı anlamına geliyor. Arama devi, 2018 ve 2019 yıllarında ise 3200’şer değişiklik yaptığını açıklamıştı.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu