Wordpress Genel

WordPress web siteleri yeni bir gelir kapısına sahip oldu

İnternetteki web sitelerinin büyük kısmının altyapısını oluşturan WordPress; yeni yayınladığı bir Jetpack araç parçasıyla aylık abonelik ödemelerini kabul etmeyi kolaylaştırdı.

WordPress web siteleri yeni bir gelir kapısına sahip oldu
WordPress web siteleri yeni bir gelir kapısına sahip oldu

İnternetteki blog altyapısını çok yüksek oranda destekleyen sistem WordPress; blogların can çekişmesi sebebiyle aylık abonelikleri çok daha kolay uygulanabilir hâle getirdi. Ayrıca herhangi bir ücretli WordPress sitesine sahip olan ve Automattic’in Jetpack araç kitini kullanan herkes, özelliği sitesine uygulayabilmektedir.

İlgili Makaleler

Blogging uzun bir süredir kan kaybediyor dediğimizde, bunu işin içine girmiş çoğu kişi onaylayacaktır. Sadece siteyi yöneterek geçinecek kadar para kazanmak artık bir hayal olsa da. Abonelik sistemi sayesinde yöneticiler, kullanıcıların neyi sevdiğini anlayabilmekte ve güvenle üretimlerini yapmayı sürdürebilmektedir.

Mark Armstrong tarafından atılan tweete göre özellikle küçük yayıncı ve işletmeler; hayatta kalma konusunda aboneliklerden çok büyük destek görecek. 

Şimdiye kadar WordPress ekosisteminde ya da dışarıda aylık düzenli ödemeler kabul etmektedir. Ayrıca üretimi desteklemeye yarayan sistemlerin varlığı; WordPress’in yeni özelliğini bir kopya olarak görmeye sebep olabilmektedir. Özelliğin Patreon sisteminden de etkilendiği bir hayli açık. Bu durumla ilgili olarak Armstrong’un açıklamasında her platformun bir şekilde üretimi desteklediği, amacın işleri herkes için daha da kolay hâle getirmek olduğu belirtiliyor. 

WordPress web siteleri yeni bir gelir kapısına sahip oldu yazımızı sizinle paylaştık. Yorumlarda buluşalım.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu