Wordpress Genel

Wordpress Admin Paneli Özelleştirme

Size Wordpress admin paneli özelleştirme yolları hakkında bilgi vereceğiz (CSS Kodu yazarak).

Önce ilk işimiz  WordPress klasörümüz/Wp Content/Themes yolunu izlemek daha sonra tema klasörümüze girip functions.php dosyasını açmak ve en alt kısma altta verdiğim kodları yapıştırıyoruz.

İlgili Makaleler
işlevi giris_ozel_tasarim () { 
echo '' /girisekrani.css "/> ';' echo '' /girisekrani.css "/giris/girisekrani.css" / link "=" metin / css "href =" '.get_bloginfo (' stylesheet_directory '). 
} 
add_action (' login_head ',' giris_ozel_tasarim ');

daha sonra temamızın ana dizinine giris adında bir klasör açıyoruz ve o klasörün içine girisekrani.css dosyasını oluşturuyoruz artık girisekrani.css dosyasına yazdığınız css kodlarıyla admin panelini kişiselleştirebilirsiniz.

Wordpress admin paneli özelleştirme Wordpress Logosu yerine logunuzu koymak için yapacaklarınız

Önce ilk işimiz  WordPress klasörümüz/Wp Content/Themes yolunu izlemek daha sonra tema klasörümüze girip functions.php dosyasını açmak ve en alt kısma altta verdiğim kodları yapıştırıyoruz.işlev custom_loginlogo () { 
echo '<style type = "text / css"> 
body.login div # giriş h1 a { 
background-image: url (https://sizinsiteniz.com/logo.png); 
} 
.login h1 a { 
background-size: 269px; 
genişlik: 269 piksel; 
ayarlar: 60 piksel; 
</ style> '; 
} 
add_action ('login_head', 'custom_loginlogo');

yukarıda gördüğünüz kod bloklarında background-image: url(buraya kendi logonuzun yolunu yazıyorsunuz); kısmını bu şekilde değiştiriyoruz.

background-size: buraya logonuzun genişlik boyutunu px cinsinden yazınız;

width: buraya logonuzun genişlik boyutunu px cinsinden yazınız ;

height: buraya logonuzun yükseklik boyutunu px cinsinden yazınız;

bu ayarları da kendi logonuza göre değiştirirseniz daha sağlıklı bir görüntü alabilirsiniz.

Admin Paneli Şifresi Unutulursa
Admin Paneli Şifresi Unutulursa

WordPress admin panelinin giriş şifresi unutulduğunda;

Bir WordPress sitesi var ve siz bunu yönetiyordunuz, uzun süre ilgilenmediniz. Bir süre sonra WordPress admin paneline girmeniz gerekti fakat giriş şifresini bilmiyorsunuz. Bu durumda yapabileceklerinizi aşağıda listeledik.

Öncelikle eğer giriş için kullanıcı adını biliyorsanız ve ilgili kullanıcının e-mail adresi kullandığınız geçerli bir e-mail adresi varsa. Ayrıca sunucu e-posta gönderme yeteneğine sahip ise şifre sıfırlamayı deneyebilirsiniz. FTP’den erişim wp-config.php dosyanıza “wp_set_password( 'password', 1 );” eklemeniz de aynı şeyi yapacaktır.

Eğer yukarıdakiler geçerli değilse Wordpress’in kullandığı veritabanına erişi user tablosundaki kullanıcının şifresini değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için MD5 ile şifrelenmiş bir şifreye ihtiyacınız var. https://sysa.ml/tools/md5/ gibi bir araçla örnek “12345678”‘in MD5 ile şifrelenmiş halini(25d55ad283aa400af464c76d713c07ad) veritabanına yazabilirsiniz. Eğer kullanıcı adı “admin” ise aşağıdaki gibi hızlıca değiştirebilirsiniz:

UPDATE wp_users 
SET user_password="25d55ad283aa400af464c76d713c07ad" 
WHERE user_login="admin";

Diğer seçenek de bypass yönetimi‘dir, bunu yapmak için FTP erişiminiz olması yeterli ve wp-content/ dizini altında /mu-plugins/ klasörü oluşturmanız gerekir, ardından aşağıdaki içeriğin olduğu örnek giris.php şeklinde bir dosya oluşturun ve tamamdır:

add_filter( 'authenticate', 'nop_auto_login', 3, 10 );
function nop_auto_login( $user, $username, $password ) {
  if ( ! $user ) {
    $user = get_user_by( 'email', $username );
  }
  if ( ! $user ) {
    $user = get_user_by( 'login', $username );
  }
  if ( $user ) {
    wp_set_current_user( $user->ID, $user->data->user_login );
    wp_set_auth_cookie( $user->ID );
    do_action( 'wp_login', $user->data->user_login );

    wp_safe_redirect( admin_url() );
    exit;
  }
}

Yukarıdaki yöntem ile sadece kullanıcı adını yazarak şifre gerekmeksizin admin paneline erişebilirsiniz. Aynı zamanda dikkatli kullanmalısınız ve işiniz bitince silmeniz iyi olur.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu