Wordpress Genel

WordPress 5.9 Çıkış Tarihi Ertelendi

WordPress geliştiricileri, bazı geliştiricilerin geliştirme hızıyla ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından popüler içerik yönetim sisteminin (CMS); bir sonraki büyük sürümü olan WordPress 5.9’un çıkış tarihini Ocak 2022’ye ertelemeye karar verdi.

WordPress‘in Gutenberg editörüne katkıda bulunan Addison Stavlo; “Burada bazı şeylerin 5.9 için hazır olmadığı bazı büyük kırmızı bayraklar olduğunu düşünüyorum…. Genel olarak, şu anda işleri tehlikeli bir şekilde aceleye getiriyoruz gibi görünüyor” dedi.

İlgili Makaleler

Normalde WordPress 5.9’un Aralık 2021’in ortalarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Öte yandan, alfa sürüm döngüsü sırasında işler sorunsuz olmadı. Çekirdek geliştiricileri birkaç değişiklik yapmaya zorladı.

WordPress 5.9 Çıkış Tarihi Ertelendi
WordPress 5.9 Çıkış Tarihi Ertelendi

WordPress 5.9 Çıkış Tarihi Ertelendi – Detayları Hakkında

5.9 sürümü için Temel Teknoloji Lideri Tonya Mork, revize edilmiş programı duyururken, ekibin iki seçeneği olduğunu paylaştı. Çözülmemiş sorunları olan ana özellikleri WordPress 6.0 sürümüne taşımak ya da WordPress 5.9’un yayınlanmasını geciktirmek. Dikkatli bir müzakereden sonra çekirdek geliştiriciler, sorunların daha sonra değil şimdi ele alınması gerektiğine karar verdiler.

5.9 hala özellik dondurma aşamasında ve Mork, geliştiricilerin sorunları gidermektir. Ayrıca 5.9’un Kararlı bir duruma gelmesine yardımcı olmak üzere uzatılmış geliştirme süresini kullanacağını vurguluyor.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu