Wordpress Genel

Google Material Design dolaylı olarak webe geliyor

Google Material Design dolaylı olarak webe geliyor
Google Material Design dolaylı olarak webe geliyor

Google’ın daha sade ve gözleri yormayan tasarım dili; Material Design ağırlıklı olarak Android uygulamalarında kendisine yer buluyor. Web tarafında Google’ın kendi sitelerinde gördüğümüz tasarım dili daha da yaygınlaşacak.

Material Design for WordPress neler sunmaktadır?

İlgili Makaleler

Material Design for WordPress adıyla WordPress kullanıcılarına sunulan eklenti henüz deneysel aşamasındardır. Ayrıca Google uyumluluk konusunda geri dönüşler alabilmek, adına böyle bir adım attığını belirtmektedir.

WordPress blok yapısına tam uyum sağlayan tasarım eklentisinde ister önceden ayarlanmış stilleri isterseniz de kendi düzenlediğiniz stilleri kullanabiliyorsunuz. Tüm sitenin tasarımının yanında her sayfaya özel düzenler ve formlar da hazırlanabiliyor. Tipografi, renk paleti, kenar şekillendirici, ikon stilleri gibi pek çok bileşen eklentiye dahil edilmiştir.

Bu özelliğin tek dezavantajı eklenti kuramak için işletme seviyesinde WordPress planı gerektirmesi. Bu bakımdan herkesin erişebileceği bir konumda değil ve kullanılan sitelerin sayısı da bu bakımdan biraz daha az olacaktır.

Google Material Design dolaylı olarak webe geliyor yazımızı sizinle paylaştık. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu