Wordpress Genel

Google blog yönetim aracını 10 ay sonra kapattı

Teknoloji devi Google bir hizmetini daha sonlandırdı. Şirketin 10 ay önce kullanıma sunduğu blog yönetim aracı olan Blog Compass; çok fazla kullanılmadığı gerekçesiyle kapatılmıştır.

Google blog yönetim aracını 10 ay sonra kapattı
Google blog yönetim aracını 10 ay sonra kapattı

2018 yılında arama devi Google, blog yazarları ve web sitesi sahiplerine yönelik bir araç başlatmıştı. Blog Compass adı verilen bu hizmet, kullanıcıların blogları veya web siteleri için trend içerikleri bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştı; ancak beklenen olmadı.

İlgili Makaleler

Rağbet görmedi

Blog Compass teoride mükemmel bir araç gibi görünüyor ancak pratikte istenileni veremediğini söylemek mümkün. Zira kullanıcıların bu işi yapan başka hizmetleri kullanmaları ve Blog Compass’a yeterince ilgi göstermemeleri beklenen sonun habercisiydi. İndirme sayılarında da gerilerde kalan uygulama artık kullanıcıları bir hoşçakal mesajı ile karşılıyor.

Blog Compass
Blog Compass

Blog Compass uygulamasını birkaç ay içinde sonlandırmaya karar verdik. Blogunuzu yönetmeye devam etmek istiyorsanız, Blogger veya Wordpress için Site Kit eklentisine bakın.” şeklinde bir mesaj yayınlanan uygulamanın neden kapatıldığına dair ise; Google’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak en büyük nedenlerinden biri de Hindistan’la sınırlı kalması olarak gösteriliyor.

Kullanıcılar, Google’ın söz konusu platformunu kullanmayı tercih etmedi. Uygulamanın kullanım yoğunluğundan memnun olmayan Google, yaptığı duyuru ile Blog Compass’ın birkaç ay içinde tamamen kapatılacağını açıkladı.

Google blog yönetim aracını 10 ay sonra kapattı yazımızı sizinle paylaştık. Bu konu hakkındaki yorumunuzu yazabilirsiniz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu