Wordpress Genel

GoDaddy WordPress web sitesi olmasının dört avantajını paylaşıyor

WordPress’in web sitesi kurmak için en sağlam ve işlevsel platformlardan biri olduğuna değinen GoDaddy; işlerini internete taşımak isteyen küçük işletme sahipleri; ve ayrıca girişimciler için bir WordPress web sitesini tercih etmenin dört avantajını paylaştı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), WordPress’in, kullanıcıların küçük bir blogdan yüzlerce sayfa içeren büyük bir e-ticaret sitesine kadar her türlü siteyi yönetmesine olanak tanıyan açık kaynaklı bir platform olduğunu belirtti. Ayrıca her sektörden küçük işletme sahipleri ve girişimciler için bir WordPress web sitesine sahip olmanın dört avantajını paylaştı.

İlgili Makaleler

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “WordPress’in verilerine göre dünyadaki tüm sitelerin yüzde 42’si WordPress kullanıyor[1]. İnsanlar kişisel bloglardan, profesyonel işletme web sitelerine ve tam donanımlı e-ticaret sitelerine kadar çok çeşitli web siteleri oluşturmak için WordPress’i tercih ediyor. GoDaddy’nin WordPress Hosting planları kurulum ve tasarım sürecini basitleştirmektedir. Aynı zamanda sürekli güncelleme ve güvenlik taraması gibi hizmetler sunmaktadır. Gittikçe artan WordPress kullanımıyla birlikte; küçük işletme sahiplerine ve girişimcilere online yolculuklarında yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları araçları ve teknik desteği sağlamak için buradayız.”

GoDaddy ve Wordpress

GoDaddy WordPress web sitesi olmasının dört avantajını paylaşıyor. Bunlar şöyledir:

1. Başlangıç yapmak kolaydır

Hosting tercihinize ve teknik bilginize bağlı olarak; WordPress ile profesyonel bir web sitesi kurmaya başlamanın iki yolu bulunmaktadır. Hosting’i kendiniz yapmayı seçerseniz; bir alan adı ve web hosting planı satın almanız gerekir. Ayrıca WordPress dosyalarını WordPress.org adresinden ücretsiz indirmeniz ve sonrasında hosting hesabınıza yüklemeniz gerekiyor. Bunlar kulağa çok karmaşık geliyorsa; sağlayıcının sizin için ilk kurulumun yanı sıra hosting ile de ilgileneceği yönetilebilir bir hosting hizmeti seçmeyi tercih edebilirsiniz. GoDaddy WordPress Hosting planları bu süreci basitleştiriyor. Aynı zamanda hızlı ve kolay bir şekilde WordPress kullanmaya başlamanız için tek tıkla kurulum sağlıyor. Ondan sonra web sitenizi oluşturmaya başlamak için GoDaddy’nin önceden hazırlanmış; kolayca özelleştirilebilir temaları arasından seçim yapabilirsiniz.

2. Eklentiler esneklik ve işlevsellik sağlar

WordPress, temel bir web sitesi kurmak için gereken tüm ögelere sahip ve kullanıcıların web sitelerini eklentiler aracılığı ile ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine olanak tanımaktadır. Kullanıcılar kapsamlı bir eklenti dizini sayesinde galeriler, iletişim formları, takvimler, sosyal medya akışları, üyelik seçenekleri ve daha fazlası gibi; hemen hemen her özelliği web sitelerine eklenebilmektedir. Ayrıca güvenlik, spam koruması ve SEO gibi konularda yardımcı olacak eklentiler de bulunmaktadır. Web sitelerine e-ticaret özelliği eklemek isteyenler de bunu WooCommerce eklentisi ile gerçekleştirebilirler. GoDaddy WordPress E-ticaret Hosting planı bu süreci daha da kolaylaştırmak için halihazırda WooCommerce kurulu şekilde geliyor. Ayrıca 6.000 doların üzerinde değere sahip 75’ten fazla premium WooCommerce uzantısına ücretsiz erişim imkanı sunmaktadır.

3. Kolay içerik yönetimi

Pek çok insan, web sayfaları oluşturmanın çok fazla kodlama ve tasarım becerisi gerektirdiğini düşündüğünden web sitesi kurmaya çekinmektedir. Ancak bu, sıfırdan web sitesi oluşturan web geliştiriciler ve tasarımcılar için geçerli. WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı hazır tema sunarak tasarımın çoğunu sizin yerinize yapıyor. Sizin tek yapmanız gereken beğendiğiniz bir tanesini seçmek ve içeriğinizi eklemeye başlamak. WordPress’in kullanım paneli ve kullanıcı dostu arayüzü; tek bir tıklamayla yeni sayfalar veya gönderiler eklemeyi ve web sitesi içeriğini zenginleştirmek için metin, resim, video ve diğer medya ögelerini eklemeyi kolaylaştırıyor.

4. Yardım alabileceğiniz sayısız kaynak bulunmaktadır

WordPress’in en iyi yönlerinden biri ise topluluğu. WordPress açık kaynaklı bir platform olduğundan dünyanın her yerinden insanlar onu daha iyi hale getirmek için katkıda bulunabiliyor. Ayrıca sorunları çözmenize yardımcı olabilecek ve sorularınızı yanıtlayabilecek sayısız kullanıcı bulunmaktadır. Belirli bir soru sormak veya genel bir sorunun çözümünü aramak için WordPress forumlarına katılabilirsiniz. Ayrıca WordPress’in nasıl kullanılacağını adım adım rehber ve video formatlarında açıklayan; karşılaşabileceğiniz sorunların çözümlerini sunan birçok yardım içeriği de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak; WordPress ile ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz ile ilgili yardım için GoDaddy’nin ödüllü müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacaktır. Kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor.Bundan dolayı ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting; Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer almaktadır.

GoDaddy WordPress web sitesi olmasının dört avantajını paylaşıyor yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu