Wordpress Genel

Beyaz Saray WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Amerika’nın yeni başkanı Joe Biden, 20 Ocak tarihinden itibaren resmi olarak görevine başladı. Biden’ın göreve başlamasının ardından ilk icraatı ise Beyaz Saray’ın internet sayfasını güncellemek oldu. Güncellenen Beyaz Saray internet sayfası ile beraber karanlık mod başta olmak üzere; birçok yeni özellik kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca tüm bu yeniliklere sahip olan internet sayfasının en son erişilebilirlik kurallarına göre yeniden tasarlandığına da özellikle dikkat çekiliyor.

Bildiğiniz gibi daha önceki yönetim 2017 yılında Drupal’dan WordPress’e geçiş yapmıştı. Biden’ın göreve gelmesinin ardından WordPress altyapısını kullanmaya devam eden Beyaz Saray internet sayfası; birçok yenilikle beraber karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler
Beyaz Saray WordPress Kullanmaya Devam Ediyor
Beyaz Saray WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Beyaz Saray WordPress ile yola devam edecek

ABD Başkanlığı’nın güncellenmiş yeni internet sitesinde; yüksek kontrast ve daha büyük yazı boyutu özellikleri dikkat çekiyor. Bu iki özelliğin engelli ziyaretçiler odaklı yapıldığı görülmektedir. Bununla birlikte birçok kullanıcının da ‘karanlık mod’ tercihi de sağlanmış oluyor. Beyaz Saray’ın sitesinde şu anda İngilizce ve İspanyolca dilleri bulunmaktadır.

İçerik ve tasarımının çoğunu koruyan Biden’ın ekibi; güncellenen internet sitesinde ise Biden’ın 2020 yılındaki Başkanlık Kampanyası sırasında kullandığı yazı fontlarına da yer veriyor.

Güncellenen internet sayfası ayrıca web uzmanlarının da bir hayli dikkatini çekti. Bu kısımdaysa yenilenen sitenin Lighthouse puanını gözler önüne seren web uzmanları; yenilenen sitenin hem SEO hem de altyapı açısından oldukça iyi durumda olduğunu belirtti.

Beyaz Saray tarafından kullanılan WordPress tabanlı site için yazılımcılardan da yorum geldi. Full Stack geliştirici Wes Bos, güncellenmiş sitenin performans, erişilebilirlik, en iyi uygulama ve SEO testlerinde alınan ortaya çıkan sonuçlarını paylaştı.

HTML Kodlarında Gizli Bir İş İlanı Bulundu

Aynı zamanda güncellenen sitenin HTML kodlarında gizli bir mesaja da yer veriliyor. Bu kısımdaysa sitenin HTML kodlarını açtığımızda ise bizleri “” etiketini arasında Eğer bu mesajı okuyorsanız size ihtiyacımız var mesajı karşılıyor.

Fakat sitenin HTML kodları arasında yer alan bu iş ilanına ise sadece Amerika vatandaşları başvurabiliyor.

Beyaz Saray WordPress Kullanmaya Devam Ediyor konusunu sizinle paylaştık. Bu konudaki yorumlarınızı görmek isteriz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu