Wordpress Eklenti

Google WordPress İçin Web Hikayeleri Eklentisini Duyurdu

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Google ’ın Web Hikayeleri projesinden bahsetmiştik ve beta sürecinin başladığını bildirmiştik. Web Hikayeleri eklentisi, Google’ın AMP Projesinden doğan bir hikaye biçimi ve amaç ise mobil odaklı bir format aracılığıyla görsel açıdan zengin hikayeler sunmaktadır.

Web Hikaye Eklentisi
Web Hikaye Eklentisi

Google WordPress İçin Web Hikayeleri Eklentisini Duyurdu- Eklentisi Nasıl Çalışıyor?

WordPress için Web Hikayeleri eklentisi, Instagram ve Snapchat ile benzer yapıda çalışırken hikaye içeriği oluşturmak için WYSIWYG arayüzü sağlıyor. Ayrıca bu içerik Google Arama ve Keşfet’te bulunabiliyor. Eklenti bir süredir beta aşamasındaydı. Şuanda 1.0 sürümü artık kullanılabilmektedir.

Google, kullanıcılara bir fotoğraf kitaplığı ve Coverr’dan ücretsiz stok video sağlamak için Unsplash ile ortaklık yaptı. Bununla birlikte hikaye editörü içerisinde gelişmiş özelleştirme araçları da mevcuttur. Kapsamlı görsel düzenleme yetenekleri, şablonlar, yeniden tasarlanmış görsel medya galerisi, görüntü maskeleme, gradyan düzenleme, kaydedilmiş renkler ve stiller gibi.

Google WordPress İçin Web Hikayeleri
Google WordPress İçin Web Hikayeleri

Google ilerleyen tarihlerde daha fazla şablon, medya entegrasyonu ve özellik ekleyecek. Buna ek olarak, AMP gibi Web Hikayeleri eklentisi de herkesin katkıda bulunabilmesi için açık kaynaklı.

Şirket Web Creators topluluğu adında yeni bir platform da duyurdu ve şu sözlere yer verdi:

Web için içerik üreten insanların öğrenebileceği, ilham alabileceği ve büyüyebileceği bir yer yaratmayı amaçlıyoruz.

Web Hikayeleri WordPress eklentisi gereksinimleri

Google’ın Web Hikayeleri WordPress eklentisi, minimum WordPress Sürüm 5.3.1 gerektirir. Ayrıca minimum 5.6 PHP sürümünü gerektirir.

Aynı zamanda bunlar, aktif WordPress yayıncılarının büyük çoğunluğunun ulaşması gereken mütevazı gereksinimlerdir.

Web Hikayeleri WordPress eklentisi şu anda WordPress eklenti listesinde indirilebilir durumda. Bundan dolayı WordPress yönetim paneli aracılığıyla eklenti yönetici sayfasında daha kolay bir şekilde kurulabilmektedir.

Google WordPress İçin Web Hikayeleri Eklentisini Duyurdu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Ayrıca bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu