Woocommerce

Woocommerce Nedir?

Woocommerce, WordPress üzerine kurulu özelleştirilebilir; açık kaynak bir e-ticaret platformudur.

Woocommerce Nedir?
Woocommerce Nedir?

İşletmelerin internet üzerinden satış yapmasına olanak tanıyan WordPress, bu alanda Woocommerce eklentilerini kullanır. Aslında Woocommerce Wordpress’in bir eklentisidir. (Bknz. Wordpress Nedir?)

Tamamen ücretsiz bir eklentidir. Ayrıca Wordpress tabanlı web sitelerine kolaylıkla uyum sağlamaktadır. (Bknz. Website)

Dünya’da online mağazaların % 41’inden fazlasında kullanılıyor.

Woocommerce Hakkında
Woocommerce Hakkında

Genelde eklentiler sınırlı bir esneklik sunarlar ancak Woocommerce’in işlevselliğini temalar, eklentiler, uzantılar hatta dilerseniz eklenti kodunun kendisini düzenleyerek genişletmenin çok çeşitli yolları bulunmaktadır. Woocommerce e-ticaret sitesi kurma maliyetleri görece düşüktür. Bu yüzden temel düzeyde bir e-ticaret sitesini uygun maliyetlerle yayına almanıza olanak sağlar. 

Woocommerce başlangıç için neden mükemmeldir ?

Yeni bir e-ticaret şirketi olarak, işinizi sağlam adımlar üzerinde yürütmek isteyeceksiniz. Bunun için istikrarlı bir şekilde ilerlemek, gereksiz harcamaları en aza indirmek ve değerli fırsatlardan yararlanmak anlamına gelmektedir.

Fiziksel ürünleri çevrimiçi olarak hem bulunduğunuz ülkede hem de uluslararası pazarlarda satmak ciddi karmaşıklık gerektirir. Woocommerce e-ticaret alanında çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca kurulumu da oldukça basittir. 

Çeşitli para birimleri kullanabilirsiniz. Ayrıca kargo ücretlendirme seçenekleri arasında da bir çok avantaj sunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de, güvenilir ödeme sistemidir. Bunun için çok iyi araştırma yapmalı ve müşteriyle karşılıklı iletişim içinde olunmalıdır.

WordPress’in öne çıkan ön önemli özelliklerinden biri SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumluluğudur. Düzenli olarak yapılan yazılım güncellemeleri ise bu noktada ki avantajını korumasını sağlamaktadır. WordPress’in bu özelliği doğal olarak Woocommerce’ye SEO ve güncellik avantajı olarak yansımaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Aşağıdaki Şekillerde Yardımcı Olur;

  • Maliyet

En büyük avantajlarından biri, temel sürümünün ücretsiz olmasıdır.Bir işletmeyle hala karşı karşıya olan temel işlevler olduğu için, kalkıştan önce sizi ayaklarınızın altında tutmanız için ücretsiz bir e-ticaret platformu yeterlidir. Araç kiti, çevrimiçi satışları çok kolaylaştırıyor.

İşiniz büyümeye ve şekillenmeye başlayınca, kapsamlı özellikleri eklemek ve işlemlerinizi geliştirmek için gelirinizin bir kısmını ücretli eklentiler alarak değerlendirebilirsiniz. Randevu alma,abonelik sistemi ve kullanıcılara benzer ürünleri önerme gibi eklentiler işiniz için değerli olacaktır.

  • Binlerce Eklenti ( Plugin )

WooCommerce ekstra özellikler eklemek için binlerce ücretsiz ve ücretli eklenti bulunan muazzam bir ekosistemdir.

  • Güvenlik

Çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik avı dolandırıcılıkların yoğun olduğu dönemlerde, müşterileriniz kişisel bilgilerinin güvenli olduğunu bilmek isteyebilirler. Ayrıca kredi kartı bilgilerinin ve ev adresinin üçüncü taraflar tarafından erişilebilir olmamalıdır. Kullanıcıları için oldukça güvenli bir ticaret platformu sunarak e-ticaret pazar liderliğini sürdürmektedir.

Automattic Şirketi, düzenli olarak güncellenmesine ek olarak, web güvenliği endüstrisinde üst düzey uzmanlarla çalışır.Sistemdeki zayıf yönleri izleyip test ederek, çözüm önerileri için önleyici avantaj sağlıyorlar. Hataları hızla düzeltirler ve kullanıcılara tek tıkla güncelleme özelliği sunar.

  • Kolay Analitik

Bir e-ticaret işletmesi olarak, satışlarınızın nereden geldiğini veya günün hangi saatinde müşterilerin ürün satın almayı tercih ettiklerini bilmek isteyebilirsiniz. Bu değerli verileri takip edebilir ve sitenizin performansını artırmak için bunları optimize edebilirsiniz.

Dahası, her kullanıcı için basit bir dili olduğu için, bu dahili analitiği yorumlamak için teknik açıdan bilgili olmanız gerekmez. Satış saati, bireysel müşteri istatistikleri, toplam ortalama sipariş vb. gibi verileri elde edebilirsiniz ve bunların hepsini basit görsel grafikler ile görebilirsiniz.

Ayrıca, Yandex Metrica ve Google Analytics gibi modern analitik uygulamaları e-ticaret sitenize de entegre edebilirsiniz.

Woocommerce Nedir? sizin için açıklamaya çalıştık. Umarım faydalı olur.

Wordpress Danışmanı

Wordpress Danışmanı Markası TeknoWeb Yazılım ve Medya Şirketinin Bir Kuruluşudur. Teknoweb Yazılım & Medya ekibinin ilke aldığı kalite anlayışı diğer firmalar dan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sürekli güncel kalarak son çıkan teknolojileri markanız ile buluşturmak ve bu teknolojileri anlamanızı sağlamak için verilen eğitimlerimizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu